Tartak z 90 letnią tradycją rodzinną i doświadczeniem 

Początek firmy sięga początku lat 30 minionego wieku, kiedy to jego założyciel powróciwszy do Polski z Kanady po emigracji zarobkowej z zaoszczędzonych pieniędzy, zakupił działkę w Barwałdzie Dolnym, maszynę o napędzie parowym – lokomobilę i zbudował tartak. U schyłku drugiej wojny światowej niemieccy żołnierze podłożyli ładunki wybuchowe pod maszynę, została wysadzona w powietrze, a zakład zniszczony. Niemniej zaraz po wojnie przystąpiono do odbudowy zakładu tartacznego, gdzie zamontowano maszynę o napędzie wodnym, tzw. tartak wodny, z którego korzystano aż do roku 1975, kiedy to zainstalowano do maszyny silnik elektryczny.

W roku 2017, ze względu na ograniczenia przestrzenne i konieczności relokacji, zapadła decyzja o założeniu spółki WOOD FACTORY JOKO, której inicjatorem był inwestor Paweł Łysoń.  Nową siedzibą firmy stał się Andrychów.  W  2018 roku rozpoczęła się budowa nowoczesnego zakładu z halą o powierzchni 2000 m2, w której zamontowano zautomatyzowaną linię produkcyjną. Więcej o firmie i jej ofercie dowiesz się klikając na link.

 

Potrzebujesz pomocy specjalistów?

Jeżeli marzysz o swoim domu ale wszystkie sprawy formalne i budowlane są Ci obce wystarczy, że masz działkę i wybierzesz projekt domu – resztę zostaw nam